Termowizja:
Termografia to proces obrazowania w paśmie średniej podczerwieni (długości fali od ok. 0,9 do 14 μm). Pozwala on na rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez ciała fizyczne w przedziale temperatur spotykanych w warunkach codziennych, bez konieczności oświetlania ich zewnętrznym źródłem światła; oraz, dodatkowo, na dokładny pomiar temperatury tych obiektów.
Badanie kamerą termowizyjną wykrywa miejsca nieszczelności cieplnej budynków, dostarczając ważnych informacji o ich rzeczywistym stanie. Pozyskane w ten sposób informacje są bardzo trudne do uzyskania innymi metodami, a samo badanie kamerą termowizyjną jest metodą nieinwazyjną, nie niszczy badanego obiektu.
Kamera dostrzega niewidoczne dla ludzkiego oka nieprawidłowości umiejscowione pod warstwą tynku, farby czy źle ułożonej wełny mineralnej. Pokazany rozkład temperatur dostarcza bardzo konkretnych informacji o zastosowanej we wnętrzu izolacji termicznej bądź tez jej całkowitego braku. Wiedza ta jest coraz istotniejsza w czasach, kiedy koszt energii potrzebnej do ogrzania domu przekłada się bezpośrednio na nasz budżet.
Badania termowizyjne są szybką, nowoczesną i niezawodną metodą diagnostyczną. Nie ma lepszego sposobu by skontrolować rzetelność ekipy budowlanej lub remontowej wynajętej do ocieplenia poddasza. Wykonanie badania termowizyjnego przed zakupem nieruchomości może uchronić nas przed ogromnymi kosztami, związanymi z wystąpieniem usterek w domu m.in. do wykrywania wad ogrzewania podłogowego oraz niedrożności instalacji grzewczej Usterki takie nie są możliwe do wykrycia bez kamery termowizyjnej. Badanie takie może dostarczyć dobrych argumentów do negocjacji ceny zarówno dla kupującego jak i sprzedającego, który jest posiadaczem dobrze wykonanego budynku.
Co wykonujemy kamerą termowizyjną
Pomiary w budynkach jednorodzinnych, biurowych, wielorodzinnych oraz w halach produkcyjno-usługowych
- ocena stanu lokalu przed jego zakupem
- kontrola izolacji termicznej i poziomu strat ciepła
- ocena szczelności stolarki budowlanej i wykrywanie miejsc strat ciepła,
- badania termowizyjne wykonanych prac dociepleniowych
- lokalizacja wycieku z instalacji bez kosztownego i uciążliwego demontażu elementów zabudowy
- termowizja jako dobra metoda lokalizowania rur z ciepłą wodą i przewodów grzewczych
- diagnostyka uszkodzeń systemów rurowych
- lokalizacja przebiegu lub wycieku z ogrzewania podłogowego
- pozwalają wykryć mostki termiczne
- przeciwpożarowa kontrola instalacji elektrycznej
- termografia pokryć dachowych
W chłodniach
- skuteczną metodą badania chłodni, mroźni, komór chłodniczych oraz przechowalni owoców i warzyw
Badania termowizyjne w rozdzielniach elektrycznych
- badanie termowizyjne umożliwia wykrycie i zlokalizowanie uszkodzeń kabli, nadmiernego obciążenia przewodów, upływności na powierzchniach izolacji oraz kontrolę funkcjonowania transformatorów
- pozwala diagnozować stan urządzeń i instalacji elektrycznych w budynkach w tym m.in. styków i złącz elektrycznych, bezpieczników, rozdzielni i szafek elektrycznych, tras kablowych itp.,
.